Niš : Winter-sport 🆚️ Sas 3:2 (2:1) Jovanović, D. Radenković, Ristić – Matić, Aranitović

• Izveštaj sa utakmice našeg prijatelja iz Niša Save Jojića:
  • Winter Sport-SAS 3:2(2:1)
  • U subotu 01.04. od 16:00 časova u okviru 21. kola Druge futsal lige Srbije u sali osnovne škole ,,Miroslav Antić’’ ekipa Winter Sporta u jednom zanimljivom meču dočekala Zrenjaninski SAS. Ovo je bio duel prvog i drugog tima na tabeli, a domaći su zvanično obezbedili plasman u viši rang takmičenja.
  • Prvo poluvreme:
  • Ekipa SAS-a je bolja ušla u utakmicu i odmah na početku stvorila sjajnu šansu, koju Žarko Matić nije iskoristio jer njegov šut završio pored gola. Dva minuta kasnije isti igrač je imao priliku za popravni, i ovog puta bio precizan i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.
  • U 3. minutu Winter Sport je preko Petra Marjanovića stvorio odličnu priliki, ali je lopta otišla pored stative. U 5. i 6. minutu nova šansa za goste preko Žarka Matića, koji je prvo pogodio stativu, a posle drugog pokušaja je golman domaćih Slaviša Milenković bio siguran.
  • U 7. minutu posle sjajne akcije domaćih i prodora po levoj strani Petra Stevanovića koji pronalazi Dimitrija Radenkovića na drugoj stativi, a on postiže pogodak i donosi izjednačenje 1:1.
  • Dva minuta kasnije Nemanja Jovanović dovodi ekipu Winter Sporta u vođstvo od 2:1. On je šutem sa distance poslao loptu u golmanov suprotan ugao, i on je bio nemoćan.
  • Nakon ovog gola, domaći su stvorili još jednu priliku preko Petra Stevanovića, koji je imao šansu da dovode svoj tim do još ubedljivije prednosti, ali je lopta prošla pored stative.
  • U nastavku su se smenjivali šanse na obe strane, a u finišu prvog dela nakon kontre gosti su imali priliku preko Mileta Šarenca, ali je golman Milenković bio visini zadatka.
  • Drugo poluvreme:
  • Na početku drugog dela, ekipa Winter Sporta je krenula dinamično i kontorlisala igru.
  • U 21. minutu Milan Maksimović iz redova domaćih uputio je šut sa distance, ali je čuvar mreže gostiju bio na mesto i poslao loptu u korner. Nakon udarca iz ugla Marko Ilić je pokušao, ali je opet golman SAS-a bio na mestu.
  • U 22. minutu Winter Sport je imao slobodan udarac, a šutirao je Vladimir Ristić, ali je njegov šut odbranio Rodić. Ekipa SAS-a je imala sjajnu kontru koju je Igor Aranitović krunisao pogotkom za izjednačenje 2:2.
  • Nakon pogotka gostiju, domaći si imali brzu kontru preko Milana Maksimovića, ali je njegov šut odbranio Rodić.
  • Igrao se 29. minut utakmice kada je Vladimir Ristić imao sjajan prodor po desnoj strani i njegov šut je završio pored desne stative, a golman Rodić je bio nemoćan i Ristić svoj tim opet dovodi u vođstvo od 3:2.
  • U 33. minutu gosti nakon kontra napada preko Igora Aranitovića imali priliku za izjednačenje, ali je on pogodio stativu. Do kraja utakmice domaći su imali inicijativu i čuvali prednost.
  • Na kraju Winter Sport je odneo pobedu i povećao bodovnu prednost u odnosu na svog današnjeg protivnika na 15 bodova.
  • Nišlije su prvi na tabeli sa 52 bodova i u narednom kolu gostuju u Blacu ekipu Jastepca. SAS je na drugm mestu sa 37 bodova i sledeću utakmicu igraju protiv Gvozdenog Puka kao domaćini.

Beograd : Banjica 🆚️ Jastrebac 6:1 (4:1) Janjić2, Jovanović, Majstorović, Petrović, Vrbničanin – Savković

Smederevo : Smederevo 🆚️ Kalča 11:3 (7:1) M. Knežević, A. Knežević, Paunović3, Adamović3, Simeunović, Jeremić2 – Nedeljković, Stojković, Ristić

Subotica : Spartak 🆚️ Požarevac 3:4 (1:2) Mijatović, Guberinić, AG – V. Simić2, Jeremić, Drakulić

Smederevska Palanka : Partenon 🆚️ Leskovac 3:6 (2:2) Radić, Mišić, Todorović – Stefanović4, Bojat, Stojadinović

Igrač utakmice : Igor Stefanović

Niš : Gvozdeni puk 🆚️ Ekonomist 4:3 (1:2) Đačanin, Petrović, Stojanović2 – Mihić2, Jovović

• Gvozdeni Puk-Ekonomist 4:3 (1:2)
  • U subotu 01.04. od 19:00 časova u okviru 21. kola Druge futsal lige Srbije u sali ,,Šivara’’ sastali su se Gvozdeni Puk i Ekonomist.
  • Od samog starta utakmica je bila otvorena i žustra sa obe strane. U 2. minutu šansu su imali gosti preko Stefana Popovića, ali je golman Gvozdenog Puka Dušan Stojković bio siguran. Dva minuta kasnije opet je Popović imao priliku da ugrozi gol domaćina, kada je pokušao da lobuje Stojkovića, ali je on osujetio plan i bio ponovo nesavladiv.
  • Đorđe Stojanović iz redova Gvozdenog Puka šutirao je slobodan udarac u 5. minutu, međutim, njegov šut je završio pored gola. Filip Miljković je ukrao loptu od futsalera Ekonomista i poveo sjajnu kontru i na drugu stativu uposlio Stefana Đačanina koji svoj tim dovodi u vođstvo u 5. minutu.
  • Gosti su  minut kasnije imali priliku preko Miloša Glavonjića, a lopta mu je bacio golman Ekonomista Vidaković, ali je šut Glavonjića Stojković odbranio i poslao u korner.
  • Nakon kornera Stefan Popović šalje loptu Dimitriju Mihiću, a on je šutnuo sa distance i doveo do izjednačenja 1:1. U 9. minutu golman Stojković je imao dve sjajne intervencije
  • U prvoj situaciji klizećim startom sprečio obećavajuću kontru, a u drugoj, kada je Popović šutirao sa leve strane, a on bio siguran i sačuvao svoj gol.
  • U nastavku je ekipa Ekonomista imala bolju inicijativu i kontrolu igre. U 13. minutu Dimitrije Mihić je šutirao sa distance, ali je lopta završila u ruke Stojkovića.
  • Gvozdeni Puk je u 16. minutu imao priliku kada je Dušan Spasojević ostavio loptu za Stojanovića, a ovaj šutirao pored leve stative. Tri minuta kasnije greška odbrane domaćih i Vladimir Jovović krade loptu i sjajnim šutem postiže pogodak za vođstvo gostiju 2:1. Domaći su odmah uzvratili iz slobodnog udarca kada je Stojanovićev šut odbranio Vidaković.
  • Do kraja poluvremena nije se menjao rezultat i Ekonomist odlazi na odmor sa golom prednosti.
  • Nakon odličnog prodora futsaleri gostiju, Dimitrija Mihića po levoj strani i šutnuo, ali je Stojković opet bio na visinu zadatka. Odmah nakon ove akcije, isti igrač je imao opet priliku da uveća prednost, ali golman Gvozdenog Puka je sačuvao svoj tim.
  • Igrač domaćih Stefan Petrović je probio po desnoj strani i oprobao svoj šut, međutim, golman gostiju je imao sjajnu intervenciju. U 27. minutu Ekonomist ostaje sa igračem manje, a crveni karton je dobio Stefan Popović.
  • U 29. minutu Stefan Petrović je imao odličan prodor po levoj strani kada je šutnuo loptu u dalji golmanov ugao i postigao pogodak za vođstvo Gvozdenog Puka od 3:2.
  • Stefan Đačanin je lukavao ukrao loptu gostima i pokušao da uveća prednost svog tima, ali je Vidaković bio na mestu. U 34. minutu Vladimir Jovović je šutrao, ali je lopta nakon odbitka  odbrane došla do Glavonjića čiji je šut bio neprecizan.
  • Stojanović je imao priliku da stavi tačku na ovaj susret u 35. minutu kada je uzeo da šutira penal, ali je njegov šut golman gostiju odbranio i poslao loptu u korner. Nakon kornera Đačanin je šutirao sa distance, ali je Vidaković opet bio na visini zadatka. Nakon greške odbrane Gvozdenog Puka, Mihić je postiže pogodak za izjednačenje i učinio utakmicu još dramatičnijom.
  • poslednjim trenucima utakmice gosti su dobili drugi crveni karton na meču, a ovog puta je to bio Glavonjić koji je napravio penal, a Stojanović je ovog puta bio precizan i svoj tim doveo do pobede rezultatom 4:3.
  • Gvozdeni Puk se nalazi na petom mestu sa 30 bodova i u narednom kolu gostuje u Zrenjaninu ekipi SAS-a. Ekonomist se nalazi na desetom mestu sa 23 osvojena boda i sledeću utakmicu igraju protiv Smedereva kao domaćini.

Kolo pre kraja drugoligaškog karavana poznato je da će se Ekonomist i Partenon porazima pridružiti Jastrebcu na putu za niži rang⚽️

Požarevac se uhvatio za slamku spasa pobedom u Subotici golom u poslednjoj sekundi i time Spartak, Banjicu i Kalču uvukao u opasnu zonu⚽️

Leskovac pobedom u Palanci ima istorijsku šansu da pobedom u poslednjem kolu kući izbori plasman u baraž za Prvu ligu🇷🇸 i to sve na krilima Igora Stefanovića igrača kola koji je postigao četiri pogotka⚽️